zmiana pracy

Praca a pandemia - jakie wnioski? - z mojej praktyki coachingowej cz.12

Od trzech miesięcy uważnie obserwuję, jak pandemia wpływa na nasze podejście do zmian zawodowych. Kiedy wszyscy zamknęliśmy się w domach, kończyłam akurat współpracę z grupą klientów, z którymi najważniejsze tematy zdążyliśmy przepracować przed marcem i wystarczyło jedno spotkanie online czy domknięcie spraw mailowo. Osoby, które zgłaszały się na coaching w pierwszej połowie marca, nie wiedząc, czego się spodziewać po sytuacji w kraju, po chwili wahania jednak się wycofały. W kwietniu wciąż nie wiedzieliśmy, co będzie dalej.

Kategoria: 

Nasłuchując, co dojrzewa w środku

Jak Ci mija kolejny miesiąc pracy w domu? Mnie chwilami trudno uwierzyć, że pewnego dnia to się zmieni i wszyscy wrócimy do swoich miejsc pracy. Nie wiem jak Ty, ja się przyzwyczaiłam do tego spokojnego i cichego miasta za oknem, i dobrze mi z tym. Jak bardzo zmieniła się moja tolerancja ulicznego hałasu, przekonuję się, będąc - na szczęście rzadko! - bliżej głównych arterii. Ryk pędzących samochodów jest teraz nie do wytrzymania. I znowu - trudno uwierzyć, że jeszcze trzy miesiące temu ten potężny hałas był normą. Jak to znosiliśmy?

Kategoria: 

8 drogowskazów na czas kwarantanny

Od marca żyjemy w zupełnie nowej rzeczywistości. Pandemia wywróciła nasze życie do góry nogami, stawiając nasze plany pod znakiem zapytania. Jak się w niej odnaleźć? Myślę, że najlepsze, co możemy zrobić, to zachować uważność i każdego dnia odnajdować się w niej na nowo. Znajdując dla siebie nowy sens, cele i odpowiedzi na te same pytania.

Kategoria: 

Co nagle, to... - z mojej praktyki coachingowej cz.11

Kończy się styczeń, a wraz z nim gorączka noworocznych postanowień. I bardzo dobrze! Od gorączkowych postanowień, że od 1 stycznia zmieniamy życie o 180 stopni, a miesiąc później wpadamy w dołek, bo nam nie wyszło - wolę przemyślane podejście do zmian.

Wielkie emocje, nagłe impulsy do zmiany plus wywierana na siebie presja, że trzeba to zrobić jak najszybciej, to prosty sposób na falstart albo wpadnięcie z deszczu pod rynnę. Obserwuję to co jakiś czas podczas swojej pracy coachingowej. Są to zwykle 3 rodzaje sytuacji:

Kategoria: 

Konferencja "Doradztwo zawodowe - pasja, profesja, powołanie", Białystok, 30 października 2019

Już po raz drugi na zaproszenie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku miałam przyjemność być prelegentką na konferencji dla doradców zawodowych z regionu. W tym roku konferencja odbywała się pod tytułem "Doradztwo zawodowe - pasja, profesja, powołanie", a jej głównymi tematami były zmieniające się potrzeby rynku i pracowników i w związku z tym zmieniający się model doradztwa zawodowego.

Kategoria: 

O "Pożegnaniu ze skromnością" piszę w "Twoim Stylu" nr 9/2019

To jeden z częstych tematów, nad jakim pracuję z moimi klientkami - jak się uwolnić od źle pojętej skromności w pracy i pokazać, jaka jestem naprawdę i jakie są moje ambicje. Bo pod pozorną skromnością często kryją się znakomite specjalistki i wielkie ambicje oraz potrzeba bycia zauważoną i docenioną. "Skromności", w jakiej się chowamy, nie wybieramy same - to najczęściej skutek tego, jak byłyśmy wychowywane i jakie przekonania wyniosłyśmy z rodzinnego domu.

Kategoria: 

Rozpoczęłam współpracę z miesięcznikiem "Twój Styl"

Miło mi poniformować, że od lutego 2019 rozpoczęłam współpracę z miesięcznikem "Twój Styl". "Twój Styl" począwszy od wydania marcowego, ukazuje się w nowej odsłonie, a jedną ze zmian jest rozbudowany dział Psychologia, w którym możecie szukać moich tekstów. Właśnie w tym wydaniu znajdziecie mój tekst "Na dziś wystarczy", o tym, jak sobie radzić ze skłonnością do nadgodzin.

Kategoria: 

"Co kradnie twoją życiową energię?" - sprawdź w "Coachingu Extra" nr 3/2018

Nie wiem jak wy, ale ja mam w ciągu roku 3 lub 4 okresy, kiedy moja energia mocno spada. Staram się wtedy oszczędzać sobie wszystkiego, co by mogło ją jeszcze bardziej obniżyć, i sonduję, czy w jakiejś sferze życia nie wzięłam na siebie za dużo. Oczywiście, życie niesie zawsze wyzwania, a dążenie do zachowania równowagi między pracą, życiem osobistym i całą masą mniej lub bardziej spodziewanych wydarzeń oznacza dla wielu z nas codzienne balansowanie na cienkiej linie. Żeby się udawało, warto co jakiś czas zatrzymać się i sprawdzić, co mi w życiu daje energię, a co mi ją zabiera.

Kategoria: 

"Znajdź swój życiowy kompas" - jak odnaleźć własną drogę podpowiadam w magazynie "Coaching" nr 6/2018

Jak z wielu życiowych dróg wybrać tę właściwą? Po czym ją rozpoznać? Jak się nie pogubić w gąszczu mód, możliwości, podpowiedzi innych? Co jakiś czas każdy z nas stoi przed zadaniem określenia na nowo swojego życiowego kursu. Mam nadzieję, że mój warsztat "Znajdź swój życiowy kompas", który znajdziecie w listopadowo-grudniowym "Coachingu" nr 6/2018, może tu służyć pomocą, by pewne sprawy poukładać sobie w głowie. 

Kategoria: 

Strony

Subscribe to RSS - zmiana pracy