Witaj, miło Cię poznać

Jestem dyplomowanym coachem oraz certyfikowaną konsultantką MaxieDISC i od 10 lat pomagam zmieniać życie zawodowe osobom, które chcą doświadczać w pracy więcej satysfakcji i spełnienia. Z sukcesami :)

Kiedy patrzę za siebie, widzę, że do coachingu prowadziło mnie całe życie. Odkąd pamiętam, zadawałam mnóstwo pytań :) Ciekawiło mnie mnóstwo tematów. W wieku 11 lat odkryłam frajdę ze stawiania sobie celów. Do dziś pamiętam dreszcz ekscytacji, jaki towarzyszył ich osiąganiu. Później, gdy studiowałam polonistykę, cele zaczęłam stawiać przed moimi uczniami podczas korepetycji. A oni zaczęli przekraczać samych siebie i dostawać lepsze stopnie. W pewnym momencie pomyślałam: może jeszcze psychologia? Ale to jeszcze nie był ten czas. Najpierw miałam pracować w liceum dla dorosłych, radiu, kilku redakcjach i dużej międzynarodowej agencji interaktywnej. Jednak od pewnego momentu narastało we mnie poczucie, że powinnam robić w życiu coś zupełnie innego. I nie dawało mi to spokoju. Nie wiedziałam tylko, jak to nazwać. Aż po morderczym etapie zawodowym dopadł mnie kryzys. Na szczęście! Bo bez znieczuleń zapytał: co chcesz tak naprawdę zrobić ze swoim życiem? Widzisz, że dalej już tak być nie może. Zajedziesz się. Było mi ciężko z tym wszystkim. Jednocześnie była we mnie wielka determinacja, by zmienić swoje życie. Tylko jak to zrobić, gdy nie wiadomo, od czego zacząć? Ktoś doradził, żebym pogadała o tym z coachem. To był strzał w dziesiątkę. Tak trafiłam do mojej pierwszej coach Agaty. I podczas coachingu, łącząc dość nieoczywiste doświadczenia, poczułam, że to jest dokładnie TO – chcę sama towarzyszyć Wam w zmianach zawodowych i pomagać Wam budować życie zawodowe w zgodzie ze sobą. To był punkt zwrotny w moim życiu.
Byłam pod wrażeniem, jak szybko w rozmowie z coachem można poukładać sobie w głowie to, co krąży po niej od miesięcy i nie może znaleźć ujścia. Tak odkryłam moc coachingu.

Później były studia coachingowe, budowanie nowej drogi zawodowej, setki przeprowadzonych coachingów, ciągłe dalsze kształcenie się, a dziś spotykamy się tutaj :)

Anna Witkiewicz w nieformalnej stylizacji trzymająca książkę o tematyce coachingowej
Zdjęcie przedstawia budynki będące symbolami trzech miast - Warszawy, Poznania i Londynu.

Z kim współpracuję

Pracuję zarówno z osobami na początku swojej drogi zawodowej, które dopiero szukają swojego miejsca, jak i z tymi, którzy mają długoletnie doświadczenie zawodowe i chcą przemyśleć kolejny krok na swojej zawodowej drodze. Bardzo bliskie jest mi wspieranie zawodowych ambicji kobiet. Cieszę się, że kobiety coraz bardziej się wspierają! Często współpracuję też z Polkami i Polakami mieszkającymi za granicą, w krajach UE.

Prowadzę coachingi dla klientów indywidualnych i korporacyjnych, warsztaty, pojawiam się jako ekspertka na konferencjach i w mediach.

Warszawa i Poznań to miasta, z którymi jestem najdłużej związana coachingowo.
Aktualnie pracuję głównie przez Skype – z osobami z całego kraju i zagranicy.

W swojej pracy oprócz technik coachingowych, korzystam m.in. z elementów doradztwa, mentoringu, programu Spadochron, podejścia skoncentrowanego na rozwiązaniach, MaxieDISC, RTZ oraz ACT.

Współpracowałam m.in.

z Uniwersytetem Warszawskim, Centrum Promocji Kobiet, Wojewódzkim Urzędem Pracy w Białymstoku, SGH, Przedsiębiorcza Kobieta Poznań. Byłam ekspertką w Programie Danone Activia, gdzie tworzyłam programy rozwojowe dla kobiet. Moimi klientami są osoby z takich branż, jak motoryzacja, produkcja, telekomunikacja, farmacja, prawnicza, bankowa, wydawnicza, NGO, edukacja, turystyka, administracja publiczna, właściciele małych biznesów oraz artyści.

Regularnie publikowałam
w magazynach „Coaching” (2013-2019) i „Twój Styl” (2019-2020), dzieląc się swoimi doświadczeniami z pracy coachigowej.

W pracy coacha kieruję się standardami ICF oraz Izby Coachingu. Moja praca podlega superwizji.

Wykształcenie

Career Advisory – zarządzanie rozwojem i zmianą ścieżki kariery, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, Podyplomowe Studium Coachingu w Uniwersytecie Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie / Laboratorium Psychoedukacji, Studium Doskonalenia Kompetencji Przywódczych – The John Maxwell Team, kurs „Redesign Your Career” Timothy’ego Clarka, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza Wydział Filologii Polskiej w Poznaniu. Szkolenia I stopnia z terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach (TSR), terapii schematów, racjonalnej terapii zachowań (RTZ) oraz terapii akceptacji i zaangażowania (ACT). Szkolenie certyfikujące z MaxieDISC. LinkedIn Class. Wciąż się kształcę, by oferować moim klientom najskuteczniejsze metody pracy.

Prywatnie

jestem szczęśliwą kobietą, spełniającą się w swojej pracy, wdzięczną za swoją rodzinę i przyjaciół.

Interesują mnie wszystkie nauki, które pomagają lepiej zrozumieć naturę człowieka i zobaczyć nasze życie w całym jego bogactwie i złożoności.

Poznanianka z urodzenia, ku własnemu zaskoczeniu warszawianka z wyboru, zakopianka i gdynianka z porywów serca :)

Zdjęcie przedstawia Annę Witkiewicz coacha kariery, która w nieformalnej stylizacji stoi na balkonie i patrz w dal