Witaj, miło Cię poznać

Jestem dyplomowanym coachem i od blisko 10 lat pomagam zmieniać życie zawodowe osobom, które chcą doświadczać
w pracy więcej satysfakcji i spełnienia. Z sukcesami :)

Kiedy patrzę za siebie, mam wrażenie, że do coachingu życie prowadziło mnie od lat. Zaczęło się od wielkiej ciekawości, potem odkryłam satysfakcję z osiągania ważnych dla siebie celów, a następnie z obserwowania postępów moich uczniów podczas korepetycji. Bo pasja do poznawania świata widzianego oczami innych osób pchnęła mnie na polonistykę. W pewnym momencie pomyślałam: a może jeszcze psychologia? Ale to jeszcze nie był ten czas. Najpierw miałam pracować w liceum dla dorosłych, radiu, agencji interaktywnej i kilku redakcjach. Doświadczyłam spełnienia i niespełnienia. Aż po trudnym etapie zawodowym dopadł mnie kryzys. I postawił przede mną kilka ważnych pytań. Było mi z nimi bardzo trudno samej. Ktoś doradził, żebym porozmawiała o tym z coachem. To był strzał w dziesiątkę. Tak trafiłam do mojej pierwszej coach Agaty. I podczas coachingu uświadomiłam sobie, że nadszedł czas, by wrócić do pomysłu sprzed lat – czyli pracy z ludźmi. Byłam pod wrażeniem, jak szybko w rozmowie z coachem można poukładać sobie w głowie to, co krąży po niej od miesięcy i nie może znaleźć ujścia. Tak odkryłam moc coachingu.

To był punkt zwrotny w moim życiu. Połączyłam kropki i poczułam, że to jest dokładnie TO – chcę sama towarzyszyć Wam w zmianach zawodowych i pomagać Wam budować życie zawodowe w zgodzie ze sobą. Później były studia coachingowe, budowanie nowej drogi zawodowej, setki przeprowadzonych coachingów, ciągłe dalsze kształcenie się, a dziś spotykamy się tutaj :)

Anna Witkiewicz w nieformalnej stylizacji trzymająca książkę o tematyce coachingowej
Zdjęcie przedstawia budynki będące symbolami trzech miast - Warszawy, Poznania i Londynu.

Z kim współpracuję

Pracuję zarówno z osobami na początku swojej drogi zawodowej, które dopiero szukają swojego miejsca, jak i z tymi, którzy mają długoletnie doświadczenie zawodowe i chcą przemyśleć kolejny krok na swojej zawodowej drodze. Bardzo bliskie jest mi wspieranie zawodowych ambicji kobiet. Cieszę się, że kobiety coraz bardziej się wspierają! Często współpracuję też z Polkami i Polakami mieszkającymi za granicą, w krajach UE.

Prowadzę coachingi dla klientów indywidualnych i korporacyjnych, warsztaty, pojawiam się jako ekspertka na konferencjach i w mediach.

Warszawa i Poznań to miasta, z którymi jestem najdłużej związana coachingowo.
Aktualnie pracuję głównie przez Skype – z osobami z całego kraju i zagranicy.

W swojej pracy oprócz technik coachingowych, korzystam m.in. z programu Spadochron, podejścia skoncentrowanego na rozwiązaniach, RTZ oraz ACT.

Współpracowałam m.in.

z Uniwersytetem Warszawskim, Centrum Promocji Kobiet, Wojewódzkim Urzędem Pracy w Białymstoku, SGH, Przedsiębiorcza Kobieta Poznań. Byłam ekspertką w Programie Danone Activia, gdzie tworzyłam programy rozwojowe dla kobiet. Moimi klientami są osoby z takich branż, jak motoryzacja, produkcja, telekomunikacja, farmacja, prawnicza, bankowa, wydawnicza, NGO, edukacja, turystyka, administracja publiczna, właściciele małych biznesów oraz artyści.

Regularnie publikowałam
w magazynach „Coaching” (2013-2019) i „Twój Styl” (2019-2020), dzieląc się swoimi doświadczeniami z pracy coachigowej.

W pracy coacha kieruję się standardami ICF oraz Izby Coachingu. Moja praca podlega superwizji.

Wykształcenie

Podyplomowe Studium Coachingu w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie / Laboratorium Psychoedukacji, Studium Doskonalenia Kompetencji Przywódczych – The John Maxwell Team, kurs „Redesign Your Career” Timothy’ego Clarka, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza Wydział Filologii Polskiej w Poznaniu. Szkolenia I stopnia z terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach (TSR), terapii schematów, racjonalnej terapii zachowań (RTZ) oraz terapii akceptacji i zaangażowania (ACT). LinkedIn Class. Wciąż się kształcę, by oferować moim klientom najskuteczniejsze metody pracy.

Prywatnie

jestem szczęśliwą kobietą, spełniającą się w swojej pracy, wdzięczną za swoją rodzinę i przyjaciół.

Interesują mnie wszystkie nauki, które pomagają lepiej zrozumieć naturę człowieka i zobaczyć nasze życie w całym jego bogactwie i złożoności.

Poznanianka z urodzenia, ku własnemu zaskoczeniu warszawianka z wyboru, zakopianka i gdynianka z porywów serca :)

Zdjęcie przedstawia Annę Witkiewicz coacha kariery, która w nieformalnej stylizacji stoi na balkonie i patrz w dal