Od 22 lutego możecie kupić pierwszy w 2017 roku numer "Coachingu eXtra". Kwartalnik przeszedł sporą metamorfozę – ma teraz mniejszy, poręczniejszy format i nowy layout, dzięki czemu łatwiej go też odróżnić od regularnych wydań "Coachingu". Znajdziecie w nim 14 warsztatów rozwojowych, a wśród nich mój tekst "Jak wytrwać na ścieżce zmian".

Pewnie doświadczyła tego większość z nas – ruszyć z miejsca to jedno, a dojść do celu to drugie.
Czy osiągniemy swój cel, w dużej mierze zależy od tego, jak dobrze się przygotujemy do działania i może nawet jeszcze bardziej – od tego, jak zinterpretujemy napotkane po drodze trudności. Czy uznamy je za znak, żeby się wycofać, czy zachowamy spokój i uznamy po prostu za część drogi do celu.

W tekście wzięłam na warsztat te etapy, które mogą nam umykać – np. planowanie, kiedy na początku czujemy wielki entuzjazm i wydaje się, że po prostu popłyniemy na jego fali – oraz te, kiedy ponownie podejmujemy decyzję, czy idziemy dalej do celu, czy odpuszczamy. Pojawiają się one zwykle wtedy, gdy opada pierwsza fala entuzjazmu: zmienne nastroje, chęć powrotu do starych nawyków, lęk przed porażką. Jak im nie ulec i pochopnie nie zawrócić z drogi? Mam nadzieję, że ten warsztat pomoże wam odnaleźć własne sposoby. Zapraszam do lektury. I do działania :)

Tekst znajdziesz tutaj
http://coaching.focus.pl/doskonalenie/jak-wytrwac-na-drodze-zmian-1070