Jak często zadajesz sobie pytanie, czy Twoja obecna praca to odpowiedni dla Ciebie typ pracy? Zebrałam słowa osób, które odkryły, że wykonują pracę, która zupełnie do nich nie pasuje, i na ich podstawie stworzyłam listę pytań, które pomogą Ci ocenić Twoje dopasowanie do swojej pracy. Sprawdź, czy doświadczasz podobnych sytuacji.

Co jakiś czas zgłaszają się do mnie na coaching osoby zawiedzione swoją drogą zawodową. Wyrzucają sobie, że nie są tak dobre jak inni i przez to omijają je awanse albo że są nie dość zmotywowane do szukania nowej pracy i przez to latami tkwią w tym samym miejscu. Zawsze bardzo uważnie przysłuchuję się takim historiom, starając się odkryć, co tak naprawdę się pod nimi kryje. Czasami zupełnie niepotrzebnie robimy sobie wyrzuty. Bo nie jesteśmy ani leniwi, ani mniej zdolni, tylko po prostu wykonujemy pracę niezgodną z naszym typem osobowości, talentami, zainteresowaniami czy wartościami. Im większy jest między nimi rozziew, tym trudniej o poczucie osobistego sukcesu w pracy i tym trudniej przekonać siebie do poszukiwania nowej pracy w tej samej branży, w której będzie się czuło tak samo nie na miejscu. Jeśli właśnie się zastanawiasz, czy to z Twoim podejściem do pracy jest coś nie tak, czy jednak problemem jest typ pracy, którą wykonujesz, odpowiedz na poniższe pytania:

Czy w pracy towarzyszy Ci poczucie niekompetencji, które nie znika wraz z nabywanym doświadczeniem?

 

Czy nowe obowiązki przyswajasz z oporem?

 

Czy często łapiesz się na tym, że czekasz na koniec dnia i tygodnia?

 

Czy w niedzielne popołudnie psuje Ci myśl, że jutro musisz znowu iść do pracy?

 

Czy chodząc do pracy, czujesz, że musisz przykrawać swoją osobowość, żeby zmieścić się w roli, którą tam wykonujesz?

 

Czy często masz wrażenie, że kiedy jesteś w pracy, to nie jesteś prawdziwa Ty?

 

Czy w pracy często towarzyszy Ci uczucie smutku i niski poziom energii?

 

Czy sobą czujesz się dopiero po pracy?

Czy patrzysz czasem z zazdrością i podziwem na osoby z twojej pracy, które podchodzą do niej z bardzo dużym zaangażowaniem, bo Ty nigdy tego nie czułeś?

 

Czy nie lubisz rozmawiać o swojej pracy i być postrzegany przez pryzmat swojego zawodu?

 

Czy Twoja kariera stanęła w miejscu, bo kiedy przeglądasz ogłoszenia z Twojej branży, masz ochotę natychmiast zamknąć laptop?

 

Czy często zadajesz sobie w pracy pytanie: co ja tu robię?

Jeśli na większość pytań odpowiedziałeś „tak” – najprawdopodobniej nie wykonujesz pracy zgodnej z Twoim typem osobowości i talentami. Piszę „najprawdopodobniej”, bo nie wiem, jakie jeszcze inne rzeczy dzieją się teraz w Twoim życiu i mogą wpływać na Twoje samopoczucie i stosunek do pracy. Wiele jednak wskazuje to, że to po prostu nie Twoja droga. Jeśli jesteś zmęczony / zmęczona tą sytuacją, pora odkryć swoje prawdziwe mocne strony i to, w jakiej pracy poczujesz, że jesteś właściwą osobą na właściwym miejscu. A jeśli uznasz, że mogę Ci w tym pomóc, zapraszam do kontaktu.

 

Kontakt:
tel. 603 136 242
e-mail: coach@annawitkiewicz.pl
lub przez formularz w zakładce Kontakt