coaching

Co nagle, to... - z mojej praktyki coachingowej cz.11

Kończy się styczeń, a wraz z nim gorączka noworocznych postanowień. I bardzo dobrze! Od gorączkowych postanowień, że od 1 stycznia zmieniamy życie o 180 stopni, a miesiąc później wpadamy w dołek, bo nam nie wyszło - wolę przemyślane podejście do zmian.

Wielkie emocje, nagłe impulsy do zmiany plus wywierana na siebie presja, że trzeba to zrobić jak najszybciej, to prosty sposób na falstart albo wpadnięcie z deszczu pod rynnę. Obserwuję to co jakiś czas podczas swojej pracy coachingowej. Są to zwykle 3 rodzaje sytuacji:

Kategoria: 

Konferencja "Doradztwo zawodowe - pasja, profesja, powołanie", Białystok, 30 października 2019

Już po raz drugi na zaproszenie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku miałam przyjemność być prelegentką na konferencji dla doradców zawodowych z regionu. W tym roku konferencja odbywała się pod tytułem "Doradztwo zawodowe - pasja, profesja, powołanie", a jej głównymi tematami były zmieniające się potrzeby rynku i pracowników i w związku z tym zmieniający się model doradztwa zawodowego.

Kategoria: 

"Znajdź swój życiowy kompas" - jak odnaleźć własną drogę podpowiadam w magazynie "Coaching" nr 6/2018

Jak z wielu życiowych dróg wybrać tę właściwą? Po czym ją rozpoznać? Jak się nie pogubić w gąszczu mód, możliwości, podpowiedzi innych? Co jakiś czas każdy z nas stoi przed zadaniem określenia na nowo swojego życiowego kursu. Mam nadzieję, że mój warsztat "Znajdź swój życiowy kompas", który znajdziecie w listopadowo-grudniowym "Coachingu" nr 6/2018, może tu służyć pomocą, by pewne sprawy poukładać sobie w głowie. 

Kategoria: 

"Z odwagą pod rękę" - mój tekst znajdziesz w "Coachingu" nr 5/2018

Mój tekst "Z odwagą pod rękę" o tym, jak mimo lęku dążyć do realizacji ważnych dla nas planów, znajdziecie we wrześniowo-październikowym "Coachingu". A w nim o punktach granicznych w naszym życiu, o życiu w zgodzie ze sobą, o tym, jak obchodzić się ze swoim lękiem - kiedy można spokojnie odetchnąć, że to naturalne, że się pojawia, a kiedy przejąć nad nim kontrolę i działać pomimo jego doświadczania. Zapraszam też na mój fanpage, gdzie pisżę o tym, co było dla mnie inspiracją do napisania tego tekstu.

Kategoria: 

"Uważność a zmiany zawodowe" - szukaj mojego tekstu w "Coachingu Extra" nr 2/2018

Od czerwca znajdziecie w kioskach "Coaching Extra" nr 2 poświęcony rozwijaniu uważności w codziennym życiu. Myślę, że to idealny temat przewodni na lato, kiedy mamy ochotę trochę zwolnić i rozsmakować się w codzienności. Znajdą w nim coś dla siebie i ci z was, którzy mają chęć spróbować medytacji, też jako sposobu na radzenie sobie ze stresem, nauczyć się zauważać więcej pozytywów, zadbać o swój związek czy znaleźć pracę marzeń.

Kategoria: 

Nieważne, co powiedzą inni - z mojej praktyki coachingowej cz.9

"W ogóle nie przejmuję się już tym, co powiedzą inni, że założę własną firmę. Ważne, że ja wiem, czego chcę"" - to zdanie, wypowiedziane przez klientkę mocnym, zdecydowanym głosem, ucieszyło mnie najbardziej, gdy padło podczas zakończenia coachingu kilka dni temu. Bo dobrze pamiętałam, z iloma obawami zmagała się moja klientka, gdy spotkałyśmy się po raz pierwszy pod koniec zimy.
Czasami kiedy chcemy coś zmienić w życiu zawodowym jeszcze bardziej niż tego, czy damy sobie radę, obawiamy się, co na to powiedzą inni:

Kategoria: 

"Wiosenne porządki w głowie" - mój warsztat znajdziesz w "Coachingu" nr 2/2018

Mój warsztat w marcowo-kwietniowym "Coachingu" to coś dla tych z was, którzy czują, że na wiosnę chcą coś zrobić dla ducha i dla ciała, żeby przestroić się na letni czas i poczuć, że żyjecie w zgodzie ze sobą. 
Podczas warsztatu będzie okazja zastanowić się, jak odbudować po zimie swoje siły witalne, pozwolić odejść temu, co już się skończyło, i zacząć ćwiczyć myślenie odwrotne do tego co zwykle. Po co? Po to, żeby zaprosić do swojego życia zmiany :)

Kategoria: 

Strony

Subscribe to RSS - coaching