W majowo-czerwcowym magazynie "Coaching" nr 3/2015 zapraszam was serdecznie do lektury mojego tekstu "Źródła sukcesu" – czym tak naprawdę dysponuję, czyli jak rozpoznać swoje zasoby? Nasze zasoby, a jeszcze bardziej ich świadomość i umiejętne wykorzystanie to podstawa szczęścia i sukcesu nie tylko w życiu zawodowym, ale w ogóle w całym życiu.Często jednak nie jesteśmy ich w pełni świadomi. Dlaczego tak się dzieje? Najczęściej bywa to związane z wychowaniem promującym przesadną skromność. Rośnie się wtedy w przekonaniu, że dobre mówienie i myślenie o sobie jest czymś nietaktowanym i egoistycznym. Wówczas nawet jeśli dostrzega się u siebie pewne zdolności, nie przywiązuje się do nich wagi, uważając, że to nic takiego. Innym powodem może być zagonienie w codziennym życiu i niepoddawanie refleksji tego, w czym jesteśmy dobrzy. Wtedy dopiero utrata pracy staje się najczęściej momentem, kiedy zaczynamy sobie zadawać pytanie o to, co tak naprawdę umiem i w czym jestem lub mogę być dobry.
Nie warto jednak czekać na ten moment. Dużo lepiej mieć świadomość swoich atutów już teraz – po to, by móc podejmować najlepsze dla siebie decyzj i, świadomie wybierać kierunek, w którym chce się podążać zawodowo i życiowo.

W "Źródłach sukcesu", które mają charakter warsztatu, znajdziecie wiele ćwiczeń, które wykorzystuję w codziennej pracy coachingowej, pomagając innym w odkryciu ich najcenniejszych zasobów. Są w nim ćwiczenia pozwalające zidentyfikować swoje wartości życiowe, pomagające zrobić bilans dotychczasowych doświadczeń, także tych, których nie zauważamy i nie doceniamy, odkryć, jaki jest nasz profil osobowościowy i co nas motywuje do działania, oraz zauważyć, jakie osoby i otoczenie są dla nas źródłem szczególnego wsparcia i inspiracji.

Link do tekstu zamieszczę, kiedy będzie dostępny online. A ten numer "Coachingu" poznacie po tej okładce – moim zdaniem, jednej z najlepszych w historii "Coachingu". Miłej lektury! :) 
Magazyn możecie też kupić jako e-wydanie w formacie pdf na na stronach: Publio.pl, Nexto.pl, eKiosk.pl i eGazety.pl

 

Spis treści
http://coaching.focus.pl/magazyn-coaching/coaching/2015/3?utm_source=coaching&utm_medium=boksy&utm_campaign=numer