Od początku agresji Rosji na Ukrainę włączam się w działania pomocowe na rzecz obywateli Ukrainy, zarówno tych, którzy zostali w swojej ojczyźnie, jak i tych, którzy przybyli do nas. Często z poczuciem znikomości wpływu – co pomoże jeszcze jedna siatka zakupów czy wpłata pieniędzy, gdy potrzeba tak wiele? A jednak to ma sens i ma znaczenie, gdy działamy na tak dużą skalę. Jestem pełna podziwu dla ofiarności i ciężkiej pracy wolontariuszy i samorządowców, dzięki którym ta pomoc trafia później do osób z Ukrainy.

Przyszedł czas na krok dwa.
Osoby z Ukrainy, które postanowiły zostać w Polsce i podjąć tu pracę, mogą liczyć na moje bezpłatne wsparcie w zakresie przygotowania CV i przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej. Jeśli w grę wchodzi tylko komunikacja w języku ukraińskim, byłaby potrzebna pomoc tłumacza, ale jestem pewna, że z tym byśmy sobie poradzili. W razie potrzeby proszę o kontakt przez formularz kontaktowy lub telefoniczny.

W razie potrzeby wsparcia psychicznego, zwłaszcza po bardzo bolesnych przeżyciach, proszę pamiętajcie, by najpierw zapewnić takiej osobie wsparcie psychologa lub psychoterapeuty. Dopiero gdy zostaną zaopiekowane te pierwsze, najważniejsze potrzeby, można zacząć myśleć nad tym, co dalej.

Pozdrawiam wszystkie osoby odwiedzające moją stronę w tym trudnym czasie.
Zróbmy razem wszystko, co w naszej mocy, by ten czas jak najszybciej się skończył.