Chcesz zmienić pracę? Lepiej organizować codzienne życie? A może przestać żyć tylko obowiązkami i wrócić do dawnych pasji i marzeń?
Tylko jak się do tego zabrać?

Zapraszam na warsztat coachingowy, na którym nauczysz się rozpoznawać swoje mocne strony i talenty, radzić sobie z przeszkodami i budować skuteczny plan działania.
Tak byś wiodła takie życie, jakiego chcesz!

Przyjdź na spotkanie otwarte w poniedziałek 2 kwietnia o godzinie 19.00 i przekonaj się, czym jest coaching.

Prowadząca: Anna Witkiewicz

Wstęp wolny.

Zgłoszenia: coach@annawitkiewicz.pl

Krótka rozmowa ze mną o coachingu zamieszczona na stronie internetowej Stacji Muranów

Co to jest coaching?
W największym skrócie: coaching pomaga nam zmienić nasze plany i marzenia w działania.
Pomaga nam się dobrze do zmian przygotować. Dzięki coachingowi nasze życiowe wybory stają się świadome i przemyślane, wiemy, czego chcemy, i wiemy, jak to osiągnąć.

A dokładnie na czym to polega?
Może najlepiej wytłumaczę to na przykładzie: chcę zmienić pracę, bo w obecnej się już nie rozwijam, przestałam ją lubić, nie bardzo jednak wiem, jaka praca będzie dla mnie najlepsza. Wtedy mogę zgłosić się do coacha. Spotykam się z nim np. na godzinę raz na tydzień albo dwa i rozmawiamy, bardzo dużo rozmawiamy – o tym, czego chcę od nowej pracy, czego nie chcę, jakie moje umiejętności były dotąd niewykorzystane i co mogę z nimi zrobić. Coach nie daje jednak gotowych recept – jego rolą jest zadawanie pytań i uważne słuchanie odpowiedzi. W ten sposób klient zyskuje bardzo szeroką perspektywę, zauważa nowe rzeczy i sam dochodzi do tego, jakie rozwiązania są dla niego najlepsze. Kiedy już to wie, buduje plan działania i krok po kroku osiąga swój cel. Przez cały ten czas coach daje mu wsparcie, pomaga mu uwierzyć w siebie, znaleźć odwagę do zmian i mocno mu kibicuje. Bo coach to ktoś, kto bardzo mocno w ciebie wierzy i jest przekonany, że jeśli bardzo czegoś chcesz i dobrze się do tego przygotujesz, to nie ma dla ciebie rzeczy nie możliwych.

Kiedy jeszcze warto skorzystać z coachingu?
Zawsze, gdy czujemy, że nadszedł w życiu czas na zmiany, ale nie wiemy, jak się do nich zabrać. Mamy jakieś pomysły, tęsknoty, ale brakuje nam kogoś zaufanego, z kim możemy wspólnie się tym pomysłom przyjrzeć. Nasi najbliżsi albo nie mają czasu, albo nas nie rozumieją. My zaś czujemy, że dłużej nie potrafimy już żyć jak dotąd, coś trzeba zmienić. Wtedy warto pomyśleć o coachingu.

Czy każdy może zgłosić się na coaching?
Tak, jak najbardziej. Dawniej coaching kojarzony był przede wszystkim z biznesem i sportem, ale od tego czasu sporo się zmieniło. Dziś z coachingu może skorzystać każdy – i osoby czynne zawodowo, bez względu na to, jaki zawód wykonują, i takie, które pracę np. straciły i zastanawiają się, czy to nie dobry moment na zmianę branży czy założenie własnej firmy, i mamy na urlopach macierzyńskich lub wychowawczych. Nie jest też ważny wiek. Na zmiany nigdy nie jest za późno. Ważne jest tylko jedno: nasze wewnętrzne przekonanie, że naprawdę tych zmian chcemy. Wtedy wszystko staje się możliwe. Ostatnio np. jeden z moich klientów rozstał się z pracą w korporacji i wrócił do swojej największej pasji, jaką zawsze był sport. Będzie trenerem piłkarskim.