Jak Ci mija kolejny miesiąc pracy w domu? Mnie chwilami trudno uwierzyć, że pewnego dnia to się zmieni i wszyscy wrócimy do swoich miejsc pracy. Nie wiem jak Ty, ja się przyzwyczaiłam do tego spokojnego i cichego miasta za oknem, i dobrze mi z tym. Jak bardzo zmieniła się moja tolerancja ulicznego hałasu, przekonuję się, będąc – na szczęście rzadko! – bliżej głównych arterii. Ryk pędzących samochodów jest teraz nie do wytrzymania. I znowu – trudno uwierzyć, że jeszcze trzy miesiące temu ten potężny hałas był normą. Jak to znosiliśmy? Dużo rzadziej włączam radio, słucham informacji – ptaki za oknem śpiewają tak pięknie, że nietaktem byłoby im przeszkadzać.

W takiej ciszy i zwolnieniu jak teraz, a jednocześnie lekkim napięciu wywołanym niepewnością przyszłości, dużo zaczyna się dziać w środku. Nawet nieprowokowane przychodzą różne pytania, refleksje. Do Ciebie też? Dawno tak intensywnie nie rozmawiałam sama ze sobą w myślach. Nie ruszając się z Warszawy, nieustannie podróżuję w czasie – zaglądam w przeszłość, badam teraźniejszość, przyglądam się przyszłości. I czuję, że rodzi się  n o w e. Coś nowego dojrzewa, krystalizuje się. Może też tak masz, że co określoną liczbę lat w Twoim życiu zachodzi ważna zmiana? U mnie właśnie tak jest i właśnie nadszedł ten czas. Od razu uspokajam :) Nie porzucam coachingu. Wręcz przeciwnie, zaczynam odkrywać, co chcę do niego dodać, żeby jeszcze lepiej pomagać wam odnajdować swoją ścieżkę w życiu. Zdradzę Ci, co pomogło mi uchwycić ten nowy pomysł – kartka papieru i długopis. Stara, niezawodna metoda. Polecam! Jeśli jesteś na etapie bicia się z myślami – co robić i czego chcesz, znajdź sobie spokojne miejsce na dworze, wśród zieleni, gdzie nikt Cię nie będzie niepokoić. Zapomnij o wszelkich urządzeniach i usiądź z kartką papieru i długopisem. Zadawaj sobie konkretne pytania, pisz, rysuj intuicyjnie. Nie szczędź podkreśleń, znaków zapytania i wykrzykników :) Gwarantuję, że zajdziesz dużo dalej, niż obracając różne tematy tysiąc razy w myślach. Będziesz zaskoczona / zaskoczony.

Mocno Ci życzę, żeby ten czas, który wprowadził do naszego życia tyle ograniczeń i niepewności, wynagrodził Ci to ważnymi osobistymi odkryciami, dzięki którym za jakiś czas będziesz mógł żyć bliżej siebie, bardziej spełniony i spokojny. A jeśli będziesz chciała o tym porozmawiać, zapraszam :)

 

maj 2020