Powiem szczerze – trochę mi żal, że to wydanie magazynu "Coaching" ma bardzo limitowany zasięg – jest dostępne tylko podczas konferencji z udziałem Anthony'ego Robbinsa i Nicka Vujicicia, w marcu i kwietniu 2015. A żal mi z dwóch powodów. Pierwszy – chciałabym, żeby każdy z was miał możliwość przeczytania wywiadu "Trenowanie głowy" z Jakubem B. Bączkiem, trenerem mentalnym naszych siatkarzy, którzy w 2014 roku zdobyli mistrzostwo świata. Jakub B. Bączek fascynująco opowiadał o swojej pracy z siatkarzami i o tym, jakie bariery w swoich głowach musieli pokonać, by uwierzyć, że są w stanie sięgnać po złoty medal. Podpowiadał też, jak każdy z nas może sobie samemu pomagać w trudnych chwilach, by nie poddać się zwątpieniu. Zapytałam Bączka też o to, jak sam radził sobie ze swoimi emocjami i presją oczekiwań podczas mistrzostw świata. 
Powiem krótko – to było jedno z najciekawszych dla mnie spotkań i rozmów w ostatnim czasie. Jakub B. Bączek jest nie tylko świetnym specem w tym, co robi, ale także fascynującym rozmówcą i ujmującym człowiekiem. Jestem przekonana, że jeszcze niejeden raz pomoże sięgnąć naszym sportowcom po najwyższe trofea. I tego mocno mu życzę!

  

A powód drugi jest taki, że tekst o tym, jak łączyć cele i marzenia – "Jak połączyć moc serca i głowy" – jest najbardziej osobistym tekstem, jaki napisałam. Opisałam w nim swoją długą i wyboistą drogę, od momentu, gdy odkryłam, co mam w życiu robić, jak potem odwróciłam się od tego, co dla mnie najważniejsze, i wreszcie jak – dzięki trzeźwiącemu kopniakowi od losu – na powrót zaczęłam o to walczyć i wracać na swoją ścieżkę.

Nic, pozostaje mieć nadzieję, że i wywiad, i ten tekst dotrą właśnie do tych osób, które ich najbardziej potrzebują.
Może kiedyś się o tym dowiem?

Ponieważ od jesieni 2015 redakcja magazynu "Coaching" udostępniła na swoich stronach mój wywiad z Jakubem B. Bączkiem, z radością udostępniam go również na swojej stronie http://coaching.focus.pl/doskonalenie/trenowanie-glowy-jak-przezwyciezac-ograniczenia-i-byc-dla-siebie-wsparciem-664