Wrześniowo-październikowy numer magazynu "Coaching" nr 5/2016 polecam zwłaszcza tym z was, którzy czują, że zbyt wiele inwestują w pracę i chcą to zmienić. Mój warsztat – na okładce zapowiedziany jako "Pogódź pasję i karierę" – to jedna z podpowiedzi, jak można układać swoją ścieżkę zawodową, by uniknąć wypalenia. Ale pisałam go przede wszystkim w odpowiedzi na problem, z jakim zgłasza się do mnie część najmłodszych klientów, osób w wieku 25-30 lat. Które mają wiele zainteresowań, chciałyby się sprawdzić w różnych rolach zawodowych i nie wiedzą, co wybrać, na czym się skupić, żeby wybrać dobrze. A najbardziej martwi ich to, że jeśli wybiorą jedną dziedzinę, to na zawsze będą musieli zrezygnować w innych. W efekcie utykają albo zaczyną się plątać w swoich wyborach.
Na szczęście takie osoby – o szerokim spektrum zainteresowań – były zawsze. I zamiast rezygnować z aktywności, które były dla nich ważne, wypracowały różne sposoby na łączenie ich w swoim życiu zawodowym. W moim tekście znajdziecie m.in. kilka modeli kariery, które odbiegają od modelu tradycyjnego. Jeśli czujesz, że nie mieścisz się w modelu tradycyjnym, przeczytaj, sprawdź – może znajdziesz tu rozwiązanie w sam raz dla ciebie. A jeśli chciałbyś przegadać swoje wybory – to jak zawsze zapraszam na coaching stacjonarny lub przez Skype. Pozdrawiam serdecznie :)

Cały tekst dostępny w wydaniu papierowym. Magazyn możecie też kupić jako e-wydanie w formacie pdf na na stronach: Publio.pl, Nexto.pl, eKiosk.pl i eGazety.pl

Poniżej załączam link do fragmentu tekstu, który został udostępniony przez magazyn "Coaching" online
http://coaching.focus.pl/praca/5-modeli-kariery-sprawd-ktry-jest-dla-ciebie-najlepszy-860
 

 

 

A ja waszej uwadze polecam też mój tekst o tym jak przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu, który pisałam do "Coachingu" w 2014 roku.
Tekst jest dostępny online
http://coaching.focus.pl/praca/jak-przetrwac-wypalenie-zawodowe-723?strona=1
http://coaching.focus.pl/praca/11-sygnalow-ze-zbyt-wiele-inwestujesz-w-prace-725