Coaching kariery

Jak będziemy pracować nad realizacją Twoich celów zawodowych? 

Coaching to seria najczęściej od 6 do 8 sesji. Jeśli obejmuje naprawdę duże zmiany zawodowe, które wymagają od Ciebie rozwoju określonych cech i kompetencji oraz wdrożenia w życie wieloetapowego planu - może trwać do kilkunastu sesji. Spotykamy się na nich regularnie co tydzień lub co dwa tygodnie. Na pierwszej sesji określasz cel, nad którym potem wspólnie pracujemy.
Nie ma znaczenia, czy spotykamy się bezpośrednio, czy przez Skype. Obie formy współpracy są tak samo efektywne.

Pod jednym warunkiem.

Że podchodzisz do swojego celu z pełnym zaangażowaniem.

Częstym celem, z jakim zgłaszają się do mnie ludzie na coaching, jest znalezienie na siebie nowego pomysłu zawodowego. Zobacz, czego możesz się spodziewać, pracując ze mną nad takim celem.

Ramowy plan coachingu na przykładzie celu "znalezienie nowego pomysłu zawodowego na siebie":

1. Poznanie Twojej tożsamości zawodowej 
Aby ją odkryć, poznamy Twoje oczekiwania wobec pracy. Przyjrzymy się dokładnie Twoim wartościom, potrzebom, które chcesz realizować w swojej pracy, zainteresowaniom, mocnym stronom i doświadczeniom. Sprawdzimy, co ważnego o Tobie mówią. Dzięki temu odkryjesz, co jest Twoim najcenniejszym potencjałem zawodowym, którego realizacja da Ci najwięcej satysfakcji i spełnienia.

2. Określenie najlepszego dla Ciebie stanowiska / zawodu / typu pracy
Kiedy poznasz swoją zawodową tożsamość, łatwiej będzie Ci określić, jaki typ pracy pozwoli Ci poczuć, że jesteś na właściwym miejscu. Zapewne zauważysz kilka możliwości. Rozważysz je wszystkie, a następnie zbierzesz odpowiednie informacje i wybierzesz konkretny zawód / stanowisko, które Twoim zdaniem będzie najbadziej do Ciebie dopasowane.

3. Zbudowanie planu działania
Plan obejmuje większe i mniejsze cele, które krok po kroku doprowadzą Cię do rozpoczęcia pracy w innej branży lub na innym stanowisku. Takimi celami mogą być np. określenie, jakie komptencje powinieneś nabyć oraz jak to zrobisz czy określenie konkretnych działań, które powinieneś regularnie podejmować, by dostać pracę, jaką chcesz wykonywać.

4. Wzmocnienie cech i kompetencji potrzebnych do realizacji Twojego celu zawodowego oraz pokonanie ograniczeń, które mogą Ci to utrudniać
Rozpoczęcie nowego etapu w życiu zwykle wymaga też rozwoju nowych umiejętności i cech, które pozwolą Ci z sukcesem zrealizować Twój plan. Oraz pozbycia się pewnych przekonań czy nawyków, które mogą stać na przeszkodzie. Podczas coachingu podejmiesz pracę i nad rozwojem nowych postaw, oraz nad uwalnianiem się od niesłużących Ci schematów myślenia i działania.
 

5. Świętowanie Twoich postępów oraz osiągnięcia celu
Koncząc coaching, sprawdzamy, jakie Twoje działania i postawy pomogły Ci osiągnąć cel, jakie pokonałeś trudności i jakie z tego wyciągasz wnioski na przyszłość. To czas na pogratulowanie sobie konsekwentnego działania i cieszenie się osiągniętym celem.
 

Podczas coachingu możesz też liczyć na:
- przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej
- pomoc w zredagowaniu Twojego CV w taki sposób, by jak najlepiej akcentowało Twoje atuty i dążenia zawodowe

 

Co jest dla mnie ważne podczas pracy z Tobą?

Moją rolą jest inspirowanie Cię i wspieranie w drodze do celu. Czuwam też nad bezpieczeństwem całego procesu zmian. To znaczy, że:
- Pilnuję, by zmiany, na które się decydujesz, były przemyślane. Czyli żebyś podejmował się ich, mając wszystkie potrzebne informacje i oszacowane koszty zmian.
- Dbam o to, żebyś decydował się tylko na takie zmiany, na jakie rzeczywiście czujesz się gotowy. 
 

Co Ci da nasza współpraca?

Na ostatniej sesji osoby, które się zdecydowały na coaching, mówią, że największe korzyści z niego to:

  • Mam jasność, czego chcę i jak to osiągnąć
  • Jestem bardziej pewna siebie
  • Osiągnęłam swój cel zawodowy 
  • Nareszcie ruszyłem z miejsca, odważyłam się działać
  • Przełamałem, przełamałam się
  • Uświadomiłam sobie, jak wiele ode mnie zależy. I jak dobrze jest stawiać sobie w życiu cele
  • Mam więcej zaufania do siebie
  • Nauczyłam się doceniać siebie
  • Czułem, że nie jestem sam / sama  ze swoim problemem sami
  • Odzyskałam, odzyskałem wewnętrzny spokój 

Niektórzy są zdziwieni, że wcześniej tak bardzo samych siebie podkopywali. Teraz są dla siebie wsparciem.

Z częścią osób mam kontakt nawet kilka lat po coachingu. Widzę, że z dużo większą łatwością decydują się na kolejne zmiany zawodowe. Ufają sobie. Nie ograniczają ich już strach i wątpliwości.
 

Wahasz się, czy wiesz wystarczająco dużo? Zobacz, co o współpracy ze mną powiedzieli inni.