"Uważność a zmiany zawodowe" - szukaj mojego tekstu w "Coachingu Extra" nr 2/2018

Od czerwca znajdziecie w kioskach "Coaching Extra" nr 2 poświęcony rozwijaniu uważności w codziennym życiu. Myślę, że to idealny temat przewodni na lato, kiedy mamy ochotę trochę zwolnić i rozsmakować się w codzienności. Znajdą w nim coś dla siebie i ci z was, którzy mają chęć spróbować medytacji, też jako sposobu na radzenie sobie ze stresem, nauczyć się zauważać więcej pozytywów, zadbać o swój związek czy znaleźć pracę marzeń.

Ja również dołożyłam swoją cegiełkę do tego wydania w postaci warsztatu "Uważność a zmiany zawodowe".
Każda zmiana powinna być sekwencją kroków: "stop, zatrzymaj się, pomyśl" oraz "działaj". Czasem jednak pod wpływem niepewności albo stresu, zatrzymujemy się i działamy w niewłaściwych momentach. Np. pod wpływem emocji zmieniamy szybko pracę, nie zastanawiając się głebiej, czy nowa praca naprawdę będzie dla nas lepszym rozwiązaniem, a nie okaże się tylko chwilowym sposobem na ucieczkę z obecnego miejsca pracy. Albo zatrzymujemy się w momencie, gdy działanie jest potrzebne - trzeba podjąć decyzję, wykonać jakiś ruch, a my tego nie robimy.

Co znajdziecie w warsztacie?
Sposoby na:
- pokonywanie przekonań, które utrudniają nam działanie
- radzenie sobie z czarnowidztwem i wewnętrznym krytykiem
- mierzenie się z lękiem
Wszystko to powinno wam pomóc w przełamywaniu dotychczasowego sposobu myślenia i wyrabianiu nowych nawyków, dzięki czemu planując zmiany, będziecie bardziej ufać samym sobie, a przez to skuteczniej działać.

Ten numer poznacie po pomarańczoej okładce ze słoniem.
Nie wiem, czemu redakcja nie udostępniła jeszcze okładki na swoich stronach.

 

 

Kategoria: